Blog

Markalar için Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Blog

Markalar için Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya yönetimi, kurumların sosyal medya platformları üzerinden geniş bir kitleye ulaşabilmelerine destek olmaktadır. Dijitalleşmenin bir hayli önemli olduğu bir çağda kurumların interneti efektif bir şekilde kullanabilmeleri, çok daha hızlı büyümeleri anlamına gelmektedir. Bunun için de sosyal medyayı doğru kullanmak gerekmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Kurumlara ait sosyal medya hesaplarının yönetiminde, genel olarak şu başlıklar karşımıza çıkmaktadır:

·      Planlama ve strateji geliştirmek

·      Marka ile rakip analizlerini profesyonel şekilde gerçekleştirmek

·      Kurumsal hedefleri belirlemek

·      Özgün ve kaliteli içerikler üretmek

·      Reklam ve reklam planlamasını, marka stratejilerine göre belirlemek

·      Geri dönüşler üzerinden strateji geliştirmek

Yukarıdaki gibi sıralanabilen her bir husus, doğru ve etkili sosyal medya yönetimi bağlamında bir hayli önemlidir.

Sosyal Medya Yönetiminde İçeriklerin Yönetimi

Sosyal medya içerik yönetimi, kullanıcılara sunulan içeriklerin kalitesini belirlemektedir. Özgün ve kaliteli içerikler, her zaman kullanıcının ilgisini çektiği için içerik üretiminde birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu hususlar ise şu şekildedir:

·      Cümleler kısa ve net olmalıdır.

·      İçerik ile etkileyici görsel kullanılmalıdır.

·      Sosyal medya reklamları ile içeriklerin çok daha geniş bir kitleye ulaşması sağlanmalıdır.

Etkili içerikler sayesinde marka, çok daha geniş bir kitleye ulaşma şansı elde eder. Bunun yanı sıra içeriklerin düzenli olarak paylaşılması da önemlidir. Belirlenen zaman diliminde, etkili görsellerle birlikte paylaşılan içerikler, kısa sürede çok daha geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

Sosyal Medyada Reklam Yapmak

Sosyal medya, potansiyel müşterilere ulaşılması noktasında kurumlara destek olmaktadır. Bu nedenle sosyal medyada reklamcılığı, kurumların tercih edebilecekleri reklam stratejileri arasında yer almaktadır.

Sosyal medya üzerinden yapılan reklamların tamamı, sosyal medya reklamcılığı olarak tanımlanabilir. Kurumlar, geliştirdikleri reklam stratejileri sayesinde internet üzerinde çok daha geniş bir kitleye ulaşma ve marka tanınırlığını arttırabilmektedir. Bu nedenle hedef kitleyi kapsayan etkili ve ilgi çekici reklamlar hazırlanmalıdır.

ÇÖZÜMLERİMİZ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

ÇÖZÜMLERİMİZ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Değişen sosyal medya dinamiklerini, trendlerini takip ediyor; etkileyen, harekete geçiren tasarımlar üretiyoruz. Elde ettiğimiz içgörüleri optimize ettiğimiz bir akış ile somut görsel ve video içerik tasarımlarına dönüştürüyoruz.

 

Ürünü ve pazarı iyi tanıyarak, ayrışma sağlayan sosyal medya stratejileri ile markanızın bilinirliliğini ve satışlarını artıyoruz.

  • Konsept oluşturma
  • Görsel & Video Yaratıcı İçerik Çalışmaları
  • Metin Yazarlığı 
  • İçerik Planlama & Paylaşma
  • Topluluk Yönetimi, Hesap Moderasyonları
  • Raporlama

Takipçileriniz ve potansiyel takipçilerinizle aktif iletişim ve organik bağ kurmak için, stratejisinden yönetimine, sosyal medya pazarlama kampanyaları kurguluyoruz. Markanızın sosyal medya kanallarını, müşteri davranışlarını, reklam performansını ve web sitesi verilerini analiz ederek, aylık raporlar hazırlıyoruz.